Slide background
Slide background

بازدید مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از طرح کود شیمیایی اوره لردگان

معاون وزیر نفت در امر پتروشیمی به منظور بررسی پیشرفت عملیات اجرایی پتروشیمی لردگان عازم این منطقه شد.

بهداشت، ایمنی و محیط زیست

وزیر محترم نفت به مناسبت فرارسیدن هفتم مهر ماه روز ملی ایمنی و آتش نشانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادتهای سال 1359 شهدای آتش نشان پالایشگاه آبادان و تبریک به همه همکاران بویژه آتش نشانان عزیز توجه همکاران محترم بویژه مدیران را به موارد مهمی جلب نمود. علیرضا نریمان نژاد رئیس ایمنی و پدافند شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز ضمن تبریک فرارسیدن این روز، مهمترین نکات پیام مذکور تشریح نمود.

اطلاعات بیشتر

سرمایه گذاری

در دور جدید خصوصی سازی و در راستای اجرای قانون اجراء سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و به منظور فراهم کردن بستر و آماده سازی فضای سرمایه گذاری و تقویت فرآیند آن در صنعت پتروشیمی و همچنین با توجه به آسیب شناسی های صورت گرفته در اهداف جذب سرمایه های بخش خصوصی/ تعاونی، و منظور تحقق اهداف قانون برنامه توسعه در جهت دستیابی به اهداف چشم انداز1404 صنعت پتروشیمی از طریق حضور فعال بخش غیردولتی در پتروشیمی، مرکز سرمایه گذاری (IC) برای جذب سرمایه گذار تشکیل گردیده است.

اطلاعات بیشتر

پژوهش و فناوری

ایران از نظر منابع نفت و گاز در رده اول جهان می‌باشد و تبدیل این منابع به محصولات نهایی با استفاده از فناوری‌های متنوع و پیشرفته‌ای انجام می‌گیرد که ارزش مضاعفی برای کشور ایجاد می‌کند. فقدان دانش و فناوری‌های لازم در این زمینه می‌تواند به عنوان مانعی در فرآیند زنجیره ارزش عمل کند. با توجه به قدمت صنعت پتروشیمی و نیز توسعه روزافزون آن لزوم برنامه‌ریزی جدی در این زمینه مشخص می‌شود. از طرفی پتانسیل تبدیل کشور به صادرکننده فناوری و دانش در سایه مدیریت و برنامه ریزی با توجه به وجود دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی معتبر در کشور وجود دارد.

اطلاعات بیشتر
  • صنعت پتروشیمی ایران دارای مزیت های بسیاری برای سرمایه گذاری است و افزون بر بخش های بالادستی در این صنعت ، فرصت های سرمایه گذاری متنوع و سود آوری در صنایع پائین دستی پتروشیمی به ویژه درمسیر خط لوله اتیلن غرب وجود دارد و حضور سرمایه گذاران جدید می تواند مانع خام فروشی شود.

    مدیر عامل و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی
  • ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی در صورت تامین منابع مالی تا ١٠ سال آینده به سالانه ١٨٠ میلیون تن می رسد، از این رو با تحقق این امر جایگاه نخست منطقه خاورمیانه در صنعت پتروشیمی به ایران اختصاص می یابد. با توجه به رفع احتمالی تحریم ها و جذب سرمایه گذاری های جدید در صنعت پتروشیمی ایران، باید زیرساختهای لازم برای جذب این سرمایه گذاری ها سریع فراهم گردد.

    معاون مدیرعامل
  • هم اکنون با توجه به وجود ظرفیتهای موجود کشور در زمینه خوراک بیش از 61 میلیون تن طرح پتروشیمی با پیشرفتهای فیزیکی 5 تا 97 درصد در کشور در حال انجام است، با تحقق این امر که سرمایه گذاری 40 میلیارد دلاری را می طلبد، سالانه بیش از 32 میلیارد دلار به درآمدهای ارزی کشور افزوده می شود.

    معاون مدیرعامل