Slide background

Slide background
Slide background

سیزدهمین همایش بین المللی صنعت پتروشیمی ایران تبلور دیپلماسی پتروشیمی ایران بود

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه بازدید گروهی از مهمانان خارجی شرکت کننده در همایش(IPF) از طرح ها و مجتمع های عسلویه، گفت: در همایش سیزدهم سیاست های دولت و صنعت پتروشیمی با محور اقدامات آینده ترسیم شد.

بهداشت، ایمنی و محیط زیست

وزیر محترم نفت به مناسبت فرارسیدن هفتم مهر ماه روز ملی ایمنی و آتش نشانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادتهای سال 1359 شهدای آتش نشان پالایشگاه آبادان و تبریک به همه همکاران بویژه آتش نشانان عزیز توجه همکاران محترم بویژه مدیران را به موارد مهمی جلب نمود. علیرضا نریمان نژاد رئیس ایمنی و پدافند شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز ضمن تبریک فرارسیدن این روز، مهمترین نکات پیام مذکور تشریح نمود.

اطلاعات بیشتر

سرمایه گذاری

مدیریت سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان یکی از مدیریت های اصلی این شرکت، با اهداف کلان در امور جذب سرمایه گذاری ، مشارکت ها و تامین مالی طرح های در دست اجرای صنعت پتروشیمی ایران سازماندهی شده است.شناسایی، معرفی فرصتهای سرمایه گذاری، انجام فرایند واگذاری طرح ها به سرمایه گذاران تائید صلاحیت شده و تسهیل مسیر سرمایه گذاری از مهمترین اهداف این مدیریت بشمار می رود. در این راستا، راهبری مشارکت های داخلی و خارجی از طریق ارزیابی توان فنی و اقتصادی سرمایه گذاران، پشتیبانی از فرایند های جذب سرمایه گذاری، پشتیبانی از صندوق های سرمایه گذاری فعلی و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری جدید با اهداف مورد نظر شرکت ملی صنایع پتروشیمی از دیگر وظایف این مدیریت است.

اطلاعات بیشتر

پژوهش و فناوری

ایران از نظر منابع نفت و گاز در رده اول جهان می‌باشد و تبدیل این منابع به محصولات نهایی با استفاده از فناوری‌های متنوع و پیشرفته‌ای انجام می‌گیرد که ارزش مضاعفی برای کشور ایجاد می‌کند. فقدان دانش و فناوری‌های لازم در این زمینه می‌تواند به عنوان مانعی در فرآیند زنجیره ارزش عمل کند. با توجه به قدمت صنعت پتروشیمی و نیز توسعه روزافزون آن لزوم برنامه‌ریزی جدی در این زمینه مشخص می‌شود. از طرفی پتانسیل تبدیل کشور به صادرکننده فناوری و دانش در سایه مدیریت و برنامه ریزی با توجه به وجود دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی معتبر در کشور وجود دارد.

اطلاعات بیشتر
 • طرح ها و مجتمع های پتروشیمی توجه به مسئولیت های اجتماعی (CSR) را به عنوان یک اولویت در سرلوحه فعالیت های خود قرار داده اند. همایش مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت، فرصتی مناسب بـرای درک مفـهوم مسئـولیت اجتمـاعی، تغییر نگرش و ساماندهی در فعالیت های مرتبط با CSR است.

  مدیر عامل و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی
 • توسعه فناوری های جدید از برنامه های آتی شرکت می باشد. شرکت پژوهش فناوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سال های قبل فعالیت خود را در جهت تجاری سازی و بومی کردن فناوری ها آغاز کرده و خوشبختانه از سال گذشته، تعدادی از این طرح ها به مرحله تجاری رسیده و در واقع، تکمیل تجاری کردن این فناوری ها، از برنامه های اصلی شرکت برای سال جاری است.

  مدیر عامل و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی
 • یکی از برنامه‌های شرکت ملی پتروشیمی برای سال جاری جذب سرمایه به منظور تکمیل طرح‌های صنعت پتروشیمی است که تاکنون با استقبال خوبی از سوی کشورهای اروپایی و‌ آسیایی مواجه شده و برجام نیز زمینه را برای انتقال ارز و عملیات مالی این طرح‌ها فراهم کرده است. همچنین از برنامه‌های سال جاری پتروشیمی، توسعه شهرک‌های صنعتی است و به دنبال این هستیم که شرکت‌هایی که اخیرا مجوز گرفته‌اند، تکمیل زنجیره ارزش از الزامات کار آن‌ها باشد.

  مدیر عامل و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی
 • شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جهت بهره‌گیری از تجارب مدیریتی برای توسعه بیشتر این صنعت گام برمی‌دارد، بنابراین توسعه صنایع تکمیلی تولید خوراک، انتقال دانش فنی و به روز رسانی تکنولوژی و مذاکره و حضور پررنگ در عرصه بین المللی را در دستور کار خود قرار داده است.

  مدیر عامل و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی